Grondslagfase Prysuitdelingsfunksie

27 November 2018

SPESIALE TOEKENNINGS

SPORT

 

GRAAD 1A1

o/9 Krieket Beste Vordering         Jaques Viljoen

 

SPORT

 

GRAAD 2E1

u/9 Cricket Best Player Juan Retief

 

GRAAD 3A1

 

KULTUUR

Jaco & Desiree Olivier Trofee: Beste Junior Redenaar     Michelle Steyn

 

 

JUNIOR KULTUUR DOGTER

Leerder is Daniélle Fourie

 

  • Leerder verwerf Erekleure vir Kunsfees vir deelname in Klavier, Afrikaans en Engelse drama.
  • Sy verwerf Vaaldriehoek Kleure vir Akrodans en neem deel aan die Nasionale Kampioenskappe.
  • Sy voltooi haar eksamens in modern-en-discodans aan die Independent Dance Federation en slag met lof.
  • Sy slaag ook die Trinity College of London Graad 1-klaviereksamen.
  • Sy verwerf ‘n 3de plek tydens die Suikerbos Interne Redenaarskompetisie en verteenwoordig die skool by die ATKV Redenaarskompetisie se distriksuitdunne.
  • Sy verwerk Kultuur Erekleure vir deelname en prestasies in ‘n verskeidenheid van kultuuraktiwiteite binne en buite skoolverband.
  • Sy ontvang die Junior Kultuur Trofee vir 2018

 

SPORT

o/09 Krieket Goeie Kolf Prestasie Ruben Muller

o/09 Krieket Goeie Boul Prestasie Conrad Pieters

o/9 Beste Rugby Speler Conrad Pieters

o/9 Beste Rugby Vordering Rouxloff Snyman

 

 

GRONDSLAGFASE BESTE SPORTKIND VIR DIE JAAR

 

Die leerder is Conrad Pieters

 

ATLETIEK

  • Neem deel aan die Interlaer Atletiekbyeenkoms.

 

KRIEKET

  • Speel krieket vir die O/9 krieket span.
  • Gekies vir die O/9 sedibeng krieket span.
  • Verdien Erekleure vir Sedibeng krieket.

 

RUGBY

  • Lid van die O/9 Rugbyspan.
  • Aangewys as die beste Rugby speler van die jaar.

 

 

 

Prysuitdelingsfunksie / Prize Giving

Graad 4 & 5 / Grade 4 & 5

28 November 2018

 

AKADEMIE / ACADEMIC

GRAAD 4 / GRADE 4– AKADEMIE TOP 10 / ACADEMIC TOP 10

 

  1. Pippa Koen
  2. Marnu Senekal
  3. Beyers van Rooyen
  4. Mia Sarakis
  5. Katelyn Bosman
  6. Jaedyn Potgieter
  7. Amy Viljoen
  8. Donné Marais
  9. Katelyn Strydom
  10. Eduann Raubenheimer
  11. Annika Viljoen                 Dux Leerder Trofee / Learner Trophy

 

GRAAD 5  / GRADE 5– AKADEMIE TOP 10 / ACADEMIC TOP 10

 

  1. Timothy Mathews
  2. Evan Labuschagne
  3. Lesego Maponya
  4. Levi Lourens
  5. Eduan van der Merwe
  6. Colin Ross
  7. Timmika Chetty
  8. Danika Marais
  9. Louis van Wyk
  10. Libby Greyvenstein
  11. Charles Collen                   Dux Leerder Trofee / Learner Trophy

 

SPESIALE TOEKENNINGS 2018 / SPECIAL AWARDS 2018

 

GRAAD 4A1

Henroux Schutte Trofee Beste Senior Redenaar        Cathy Greyvenstein

 

 

GRAAD 4A2

o/11 Tennis Beste Speler      Stefan Snyman

Santie Nel Trofee: Landloop         Selna van As

 

GRADE 4E1

 u/11 Hockey Girls – Most Improved Player    Mia Sarakis

 

GRAAD 5A1

o/11 Rugby Beste Speler       Juan Bisschoff

Hamel Trofee: Tennis Beste Vordering       Juan Bisschoff

o/11 Krieket Goeie Boul Prestasie Willem Botha

o/11 Krieket Goeie Kolf Pretasie       Charles Collen

o/11 Rugby Beste Vordering        Hanro Human

o/11 Tennis Beste Vordering        Hanro Human

o/11 Krieket Beste Speler               Louis van Wyk

 

o/13 Krieket Goeie Kolf Prestasie       Louis van Wyk

Louis se beste vertoning tydens die seisoen was 114 nie uit.  Hy het ‘n totaal van 229 lopies aangeteken in 4 wedstryde met ‘n ongelooflike gemiddeld van 114.5 en ‘n treftempo van 124.5.  Dit is voorwaar ‘n merkwaardige prestasie.  Hy is ook vir die o/11 Sedibeng Krieketspan en o/11 Suid-Gauteng Kriekerspan verkies gedurende hierdie jaar.

 

Ethan Terblanché Trofee: Beste Tennis Speler       Louis van Wyk

 

GRADE 5E1

u/11 Hockey Boys – Most Improved Player        Owen Joubert

u/11 Cricket Most Improved Player Kagiso Makopo

u/11A Netball Most Improved Player               Tshegofatso Segole

 

GRADE 5E2

u/11A Netball Best Player      Karabo Bopape

u/11 Hockey Boys – Best Player         TJ Makhafola

u/11B Netball Most Improved Player         Refaro Mpofu

u/11B Netball Best Player Refilwe Sentumile


KULTUUR DOGTER

Kriteria vir Kultuur Dogter:

Dit is die dogter wat die meeste punte vir kultuur vir die betrokke jaar verdien het.

 

  • Leerder ontvang Kunsfees Erekleure vir deelname aan die Vereeniging Kunsfees in Klavier, Sang, Kuns, Afrikaans-en Engelse drama.
  • Sy speel die Trinity College of London Graad 2-klavier eksamen en verwerf eervolle vermelding.
  • Sy verwerf ook ‘n onderskeiding in die Independent Dance Federation vir die Graad 1 eksamen in moderne dans.
  • Die leerder is lid van die Gauteng Voortrekkers waar sy hierdie jaar ‘n Silwer Graadwiel vir Graad 5 ontvang, asook 5 kentekens wat sy voltooi het.
  • Sy verwerf ‘n 2de plek in die Suikerbos Interne Redenaars kompetisie.
  • Die leerder word tydens die ATKV Redenaars se streeksuitdunne verkies om aan die ATKV Redenaars semi-finale deel te neem en eindig op Provinsialevlak onder die Top 10.
  • Sy is lid van die skoolkoor en hulle ontvang Erekleure vir Koor tydens die Vereeniging Kunsfees. Die koor word verkies om aan die Tshwane Eisteddfod deel te neem.  Die koor neem ook deel aan die finale van die Sing in Harmonie-kompetisie.
  • Sy word verkies tot lid van die Cantare Kinderkoor wat aan die World Choir Games 2018 in Pretoria deelgeneem het. Hulle verwerf ‘n Brons-medalje en Silwer-medalje.
  • Die leerder verwerf Erekleure vir Kultuur vir deelname en prestasies in ‘n verskeidenheid van kultuuraktiwiteite binne en buite skoolverband.

 

Tinus Steyn Trofee Kultuur Dogter        Libby Greyvenstein

 

SKOLIERPATROLLIE 2019 / SCHOLAR PATROL 2019

Libby Greyvenstein

Danika Marais

Tyran-Lee Marincowitz

Genevieve Murray

Luke van den Berg

Owen Joubert

Tawanyasha Mahanzu

Tumi Moleli

Nosipho Ncube

Thabo Pone

Karabo Bopape

Janulani Gatebe

Jason Keyser

Mukhethwa Mabulele

Mosilinyane Mosooane

Keaton Ramsay

 

MEDIA MONITORS 2019

Timmika Chetty

Laché Honiball

Chrystal Mostert

Eduan van der Merwe

Nkhensani Khambani

Tlholo Mdaka

Ambesiswe Sixishe

Nadia Christoforides

Rufaro Mpofu

Refilwe Sentumile

 

 

Prysuitdelingsfunksie / Prize Giving Ceremony

Graad 6 & 7 / Grade 6 & 7

29 November 2018

AKADEMIE / ACADEMIC

GRAAD 6 / GRADE 6 – AKADEMIE TOP 10 / ACADEMIC TOP 10

 

  1. Reece Rathbone 85.5%
  2. Trevor Freemantle 85.7%
  3. Thato Mokgele 85.8%
  4. Daniéll de Wet 86.3%
  5. Carlin Malan 86.8%
  6. Arienn Lundy         87%
  7. Xanté Farquhar 88.2%
  8. Guy McKechnie 88.7%
  9. Emma Terblanché 89.3%
  10. Aimee Langenhoven 89.7%     Dux Leerder Trofee

 

GRAAD 7 / GRADE 7 – AKADEMIE TOP 10 / ACADEMIC TOP 10

 

  1. Jaco van den Berg 82.4%
  2. Hlohonolofatso Mokoena 82.2%
  3. Liam Gounden         83.4%
  4. Trimeece Chetty                 86.6%
  5. Mignon Muller 87.8%
  6. Lizé Buitendag 89.1%
  7. Kian Greyling 89.9%
  8. Chantelle Joubert 91.1%
  9. Monique Joubert 91.8%
  10. Lezanne Collen         93.8%     Dux Leerder Trofee


 

SPESIALE TOEKENNING 2018 / SPECIAL AWARDS 2018

 

GRAAD 6A1

Suikerbos Trofee: Rugby Beste Vordering   Kyle Esterhuizen

o/12 Netbal Beste Speelster        Mieke Human

o/13 Krieket Goeie Boul Prestasie Colby Retief

 

Colby het 5 paaltjies laat kantel in slegs 6 beurte, teen ‘n treftempo van 7.20.  In sy 6 beurte staan hy slegs 18 lopies af met ‘n ekonomie van 3 lopies per beurt.

 

2de Span Hokkie Dogters – Beste Speelster    Aime Swanepoel

Suikerbos Con Spirito Trofee vir uitsonderlike prestasie in ‘n kultuuraktiwiteit         Emma Terblanché

Emma Terblanché ontvang vanaand ‘n trofee vir haar uitsonderlike prestasie in dans.  Die “South African Body of Dance”-organisasie het verklaar dat as gevolg van Emma se deelname en hoë prestasies in ‘n reeks nasionale kompetisies tydens 2018, is sy verkies tot die Suid-Afrikaanse dansspan wat sal deelneem aan die Internasionale Dansorganisasie Wêreldkampioenskappe tydens Desember 2018 in Rawamazowiecka, Poland.  Vir hierdie uitmuntende prestasie ontvang Emma ook haar Suid-Afrikaanse Protea-kleure vir dans.

 

 

GRADE 6E1

Mia Barnard Trophy: Best Hockey Player     Nokuthula Dube

Marlu Senekal Trophy: Most Improved Hockey Player    Guy McKechnie

 

GRADE 6E2

u/12 Netball Most Improved Player         Arienn Lundy

 

GRAAD 7A1

Renier de Beer Trofee: Afrikaans Huistaal      Lezanne Collen

Dr. F Guldenphenning Trofee: English First Additional Language                                                              Lezanne Collen

Lewensoriëntering Trofee      Lezanne Collen

PWA Liebenberg Trofee: Sosiale Wetenskap      Lezanne Collen

Tegnologie Trofee      Lezanne Collen

Chris Labuschagne Trofee: Krieket Beste Vordering     Jan-Hendrik du Toit

 

Jan-Hendrik het ongelooflik verbeter hierdie jaar.  Hy was baie naby aan provinsiale kleure en het op die laaste proewe uitgemis met slegs een plek.  Jan-Hendrik het met die bal 13.5 beurte geboul, hy het 5 paaltjies platgetrek teen ‘n treftempo van 16.80.  Skitterend Jan-Hendrik, hou aan met jou goeie werk.

 

Stanley & De Kock Trofee: Ekonomiese Bestuurswetenskap     Kian Greyling

Hamel Trofee: Tennis Beste Vordering – Deel      WJ Herbst

Marius Hoffman Trofee: Beste Netbal Speelster Monique Joubert

Huisgenoot Victrix Ludorum    Monique Joubert

Stefan Bruwer Trofee: Kuns & Kultuur    Monique Joubert

Corri Zylstra Trofee: Natuurwetenskap    Monique Joubert

JJ Oosthuizen Trofee: Wiskunde    Monique Joubert

United Bank: Netbal Beste Vordering Chloe Malan

Corlanie Labuschagne Trofee: Beste Vordering Dogtershokkie     Chloe Malan

Huisgenoot Victor Ludorum     Joshua van Deventer

Pite Bresler Trofee: Beste Krieket Speler     Leo Viviers

 

GRADE 7E1

Benoit Giard Trophy: English Home Language       Liam Gounden

u/13B Netball Best Player      Dineo Ledwaba

2nd Team Boys Hockey – Best Player Khumo Makhobela

u/13B Netball Most Improved Player   Oratile Mofokeng

Dominic Britz Trophy: Hockey Best Player – Share   Malibongwe Motaung

 

GRADE 7E2

2nd Team Hockey Girls – Most Improved Player   Nompilo Buthelezi

Dominic Britz Trophy: Hockey Best Player – Share   Malose Makhafola

Kobie Botha Trophy: Best Rugby Player    Lesedi Masimola

Liandri Potgieter Trophy: Afrikaans First Additional Language    Lesedi Masimola

2nd Team Hockey – Most Improved Player      Tyron Montford

 

 

SPESIALE TOEKENNING

BESTE SPORTPRESTASIE DOGTER & SEUN SKOOLSPORT

 

Kriteria vir Sportseun/dogter:

Dit is die seun/dogter wat die meeste punte vir sportprestasies vir al die skoolsportsoorte vir die betrokke jaar verdien het.

 

Beste Sportprestasie Dogter Skoolsport:         Chantelle Joubert

 

ATLETIEK

  • By die skool se Huissport byeenkoms verower sy ‘n goue medalje vir hoogspring, silwer medaljes in die 200m naellope, 200m hekkies asook die 75m hekkies. Sy wen ook ‘n brons medalje vir die 100m naellope.
  • Sy neem deel aan hoogspring by die D7 Kampioenskappe en ververwwerf ‘n goue medalje.
  • By die Gauteng Kampioenskappe neem sy deel aan hoogspring en verower ‘n brons medalje.
  • Sy verwerf Provinsiale Erekleure vir hoogspring.
  • Sy neem deel aan hoogspring op die SA Atletiek Kampioenskappe en behaal ‘n 11de plek.
  • Verder neem sy deel aan hoogspring by die SA Klub Kampioenskappe op Saterdag 24 November in Potchefstroom. Sy behaal ‘n 3de plek en ontvang ‘n brons medalje.

 

NETBAL

  • Lid van die skool se 1ste Span.
  • Lid van die “Fast Five” o/13A span wat in Oktober by AG Visser deel geneem het.

 

HOKKIE

  • Lid van die 1ste Dogters hokkiespan.

 

 

Beste Sportprestasie Seun Skoolsport: Leo Viviers

 

ATLETIEK

  • Tydens die skool Huissport byeenkoms verower hy 2 silwer medaljes in hoogspring en verspring.

RUGBY

  • Hy draf uit as die 1ste Span se onder kaptein en dra die span tot by die Valke Sedibeng Finaal waar die span as naaswenner uit tree.
  • Hy word verkies vir die Valke se o/13 15-tal span.
  • Hy verwerf Provinsiale Erekleure vir rugby.

KRIEKET

  • Hy is Kaptein van die 1ste krieket span.
  • Leo teken 211 lopies aan in die liga teen ‘n gemiddeld van 70.3 met ‘n treftempo van 110.5, sy beste telling was‘n uitstekende 106 lopies.
  • Hy vat 3 paaltjies vir 87 lopies in 15 boulbeurte in die liga, waarvan sy beste 2 vir 9 in 4 boulbeurte was.
  • Hy ontvang Erekleure vir o/13 Sedibeng krieket.
  • Hy teken ‘n totaal van 368 lopies aan en vat ‘n totaal van 10 paaltjies vir 202 lopies in 42 boulbeurte in die o/13 Sedibeng span by die Gauteng Festival toernooi.
  • Hy teken sy hoogste telling van 89 lopies in die T20 Nag reeks aan.
  • Hy ontvang Streek Provinsiale Erekleure vir o/13 Gauteng-Suid span.
  • Verder ontvang Leo die Pite Bresler Trofee vir die beste 0/13 krieket speler. Baie geluk Leo, Suikerbos is ongelooflik trots op jou en weet jy gaan nog hoë hoogtes bereik.

 

 

Beheerliggaam Veelsydigste leerder                            Chantelle Joubert

 

Die kriteria van hierdie toekenning behels die volgende; Akademiese prestasies en deelname aan olimpiades en ander akademiese platforms, leierskap posisies, sport en kultuur prestasies binne en buite skoolverband.  Die leerder is dus ‘n Ambassedeur vir Laerskool Suikerbos op verskeie terreine

 

AKADEMIE

  • Hierdie leerder presteer uitstekend op akademiese gebied met ‘n gemiddeld van bo 85%
  • Sy ontvang Erekleure vir Uitsonderlike Akademiese Prestasie.
  • Die leerder is elke jaar vanaf Graad 4 deel van die Akademiese Top 10.
  • In 2018 is die leerder 3de op die Akademiese Top 10.
  • Die leerder neem ook deel aan die Wiskunde Olimpiade.

LEIERSKAP

  • Hierdie leerder is gedurende 2018 Suikerbos se Hoofdogter.

KULTUUR

  • Die leerder ontvang Erekleure vir Kunsfees.

SPORT

  • Tydens die skool se Huissport ontvang die leerder ‘n goue medalje vir hoogspring, silwer medaljes vir 200m naellope, 200m hekkies en 75m hekkies. Sy verwerf ook ‘n brons medalje vir 100m naellope.
  • Tydens die D7 Atletiekbyeenkoms verwerf sy ‘n goue medalje vir hoogspring.
  • Gedurende die Gauteng Atletiekbyeenkoms verwerf sy ‘n brons medalje vir hoogspring.
  • Die leerder ontvang Provinsiale Ereklere vir Atletiek.
  • Sy het ook tydens die SA Atletiek Kampioenskappe ‘n 11de plek behaal.
  • Sy neem deel aand die SA Klub Atletiekkampioenskappe en verwerf ‘n brons medalje vir hoogspring
  • Die leerder speelk vir die skool se 1ste Hokkiespan en 1ste Netbalspan.

 

AANKONDIGING VAN PREFEKTE / ANNOUNCEMENT OF PREFECTS

 

HOOFLEIERS / HEAD LEADERS:

Hoofdogter / Head Girl:   Aimee Langenhoven

Hoofseun / Head Boy:     Reece Rathbone

 

Onderhoofdogter / Deputy Head Girl:      Danika Fourie

Onderhoofdogter / Deputy Head Girl:      Carlin Malan

Onderhoofseun / Deputy Head Boy:       Guy McKechnie

Onderhoofseun / Deputy Head Boy:       Fanele Plaatjies

 

PREFEKTE / PREFECTS 2019:

 

Seuns / Boys                                          Dogters / Girls

Bjorn Bradbury                                        Maisha Barry

Andreas Botha                                         Daniell de Wet

Kyle Esterhuizen                                     Sipho Dlamini

Trevor Freemantle                                   Thuli Dube

Ethan Jacobs                                          Paige Easton

Nipho Ngomane                                      Carmon Jacobs

Unathi Nkosi                                            Vicky Jonker

Bantu Sefuti                                             Tsholofelo Magagula

Ofentse Segole                                       Thato Mokgele

Thato Tsotetsi                                         Emma Terblanché